30 %

Savaş Yayınları 2017 Hakimlik Kampı Adli Hakimlik Özel Hukuk Kamu Hukuku Modüler Set

 200,00  140,00

Stokta

Bu Kitap 1 Adet Satılmıştır
Açıklama
HÂKİMLİK KAMPI
ADLİ HAKİMLİK

TÜM KONULARI İÇEREN KONU ANLATIMLI MODÜLER SET

DEV YAZAR KADROSU

Koordinatör
Doç. Dr. Ahmet NOHUTÇU

YAZARLAR
Ahmet NOHUTÇU
Tan Tahsin ZAPATA
Sinan SAKİN
S. Mehmet YILDIRIM
Ayşe SARICA

Özel Hukuk

MEDENİ HUKUK
BORÇLAR HUKUKU
TİCARET HUKUKU
MEDENİ USUL HUKUKU
İCRA VE İFLAS HUKUKU

Kamu Hukuku

ANAYASA HUKUKU
İDARE HUKUKU
İDARİ YARGI
CEZA HUKUKU
(genel hükümler – özel hükümler – ceza muhakemesi hukuku)

 

Kapsamlı Konu Anlatımı,
Önemli Noktalar,
Özel Olarak Vurgulanmış Güncel Mevzuat Değişiklikleri,
Sınav Taktikleri,
Örnek Olaylar ve
Çıkmış Örnek Sorular

Kamuoyunda “İç Güvenlik Paketi”
olarak maruf 27/03/2015 tarih 6638 sayılı Kanun

Kamuoyunda “6. Yargı Paketi”
olarak bilinen 02/12/2014 tarih ve 6572 sayılı Kanun

Dâhil Tüm Güncel Mevzuat Değişiklikleri İşlenerek Hazırlanmıştır.

Çok Kıymetli Hâkimlik Sınavı Adayları,

  HÂKİMLİK KAMPI-ADLİ Kitabımız her biri alanında uzman, tecrübeli ve yetkin bir kadro tarafındanAdli ve İdari Hâkimlik sınavlarında çıkan tüm konuları kapsayacak şekilde büyük bir
titizlikle hazırlanmıştır.

Kitapta her bir alan hazırlanırken sınavın formatı kadar son yıllarda değişen ve genişleyenkapsam ve içeriği de özellikle göz önünde bulundurulmuştur:

Bu bağlamda her bir bölümde:

 “Kırmızı Alarm” kutucuklarında daha önceki yıllarda çıkmış ya da önümüzdeki sınavda çıkma ihtimali en yüksek konu, kavram ve hususlar yer almaktadır.

 “Sarı Alarm” kutucuklarında, adaylara sınavda akıllarına gelecek tüyolar sunulmakta, soru çözerken işlerini kolaylaştırıp işlerini kolaylaştıracak taktik ve stratejiler bulunmaktadır.

 “Yeşil Alarm” kutucukları konuların somutlaşmasını sağlayacak örnek ve yargı kararlarını içermektedir.

 “Mavi Kutucuklar”: Mavi kutucuklarda ise son dönem içinde baş döndürücü hızla değişen mevzuatımızdaki en güncel değişikliklere yer verilmekte, böylelikle adayın ülkemiz kamuoyunda çok hararetli tartışmalara yol açan 21 Temmuz 2016’da OHAL ilan kararından sonra çıkarılan 667, 668, 669, 670 671,672, 673 ve 674 Sayılı OHAL KHK’larının idare hukuku, idari yargı ve ceza muhakemesi hukukunu ilgilendiren ve tarafımızca önemli görülen kısımları başta olmak üzere, Danıştay Başkanlık Kurulu’nun 01/08/2016 tarih ve 2016/31 sayılı Danıştay Dava Daireleri arasındaki işbölümü kararında değişiklik yapılmasına dair kararı dâhil, 1 Temmuz 2016 Tarihinde TBMM’de Kabul Edilen 6723 Sayılı Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 23.04.2016 Tarih ve 6706 Sayılı Cezaî Konularda Uluslararası Adlî İş Birliği Kanunu İle Gelen Değişiklikler Ve Yeni Düzenleme Sonucunda Suçluların Geri Verilmesi Hakkında Kanun, 06.04.2016 Tarih ve 6701 Sayılı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu, 24.03.2016 Tarih ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu vb. gibi tüm güncel mevzuat değişikliklerini kolayca ve hızla takip edebilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca her bölümün sonuna ilgili konu anlatımlarını örneklendiren, ÖSYM’nin o konuda soru tarzını ve önem verdiği noktaları kavrayıp dikkat ve ilgilerini bu minvalde teksif etmelerini sağlamak amacıyla çıkmış örnek sorulara yer verilmektedir. Bu bağlamda HÂKİMLİK KAMPI-ADLİ kitabımızda toplam 1153 adet ÖSYM tarafından sorulmuş soru ve yanıt seçeneği yer almaktadır.
Kitabımızdaki bölümleri hazırlayan yazar kadrosu aşağıda yer almaktadır:

ANAYASA HUKUKU : Ahmet NOHUTÇU
DARE HUKUKU : Ahmet NOHUTÇU
İDARİ YARGI : Ahmet NOHUTÇU
MEDENİ HUKUK : Tan Tahsin ZAPATA
BORÇLAR HUKUKU : Tan Tahsin ZAPATA
CEZA HUKUKU (GNL&ÖZL) : Sinan SAKİN
CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU : Sinan SAKİN
TİCARET HUKUKU : Ayşe SARICA
İCRA İFLAS HUKUKU : S. Mehmet YILDIRIM
MEDENİ USUL HUKUKU : S. Mehmet YILDIRIM

Sınava amacına uygun, hızlı ancak doğru ve emin usulle ve sınav format, pratik ve içeriğine uygun olarak hazırlanmak isteyen adayların kitabımızdan son derece yarar sağlayacağına eminim. Unutmayalım: “Usulsüzlük vusulsüzlük doğurur”. Biz on yıllara uzanan emeğimiz, tecrübemiz, bilgimiz, birikimimizle en isabetli olduğuna kanaat getirdiğimiz “usulü” sizlere sunuyoruz. Daha doğ- rusu çok saygın, çok önemli ve prestijli bir meslek olan hâkimlik mesleğine başlamak için usul ve izleyeceğiniz yol adresini biz gösteriyoruz. Bu adres ile emek çekerek yol almak ve maksadınıza vasıl olmak size düşüyor. Çok kimse adres ve yol yöntem konusunda fikir sahibi olmadan gece karanlığında el feneri ile yol ararken size bu konuda katkı sağlayıp yol göstermenin onuru ve mutluluğu bizim için emsalsiz bir lütuftur. Başarı dileklerimizle… Bilvesile, kitabımızın isim ve fikir öncülüğünü yapan başarılı, centilmen, vizyoner ruhlu girişimci arkadaşımız Barış Gezerkaya’ya ve binbir türlü cefamıza ve nazımıza katlanan son derece maharetli, sanatkâr ruhlu, zarif ve hanımefendi kardeşimiz Ümmühan Eroğlu’na kalbi şükranlarımızı sunarız.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

“Savaş Yayınları 2017 Hakimlik Kampı Adli Hakimlik Özel Hukuk Kamu Hukuku Modüler Set” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo & Teslimat

Sürat Kargo ile 75 TL ve üzeri siparişlerde kargonuz bizden. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 5 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.

Ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.