30 %

Savaş Yayınları Ceza Hukuku Altın Seri

 60,00  42,00

Stokta

Açıklama

CEZA HUKUKU
Genel Hükümler
Özel Hükümler
Ceza Muhakemesi Hukuku

Daha önce üç baskısını yaptığımız Türk Ceza Hukuku Genel Hükümler, iki baskısını yaptığımız Ceza Muhakemesi Hukuku ve ilk baskısını yayınlamış olduğumuz Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler kitaplarımızı birarada sunduğumuz bu kitabımızla sizlerin huzurunda olmaktan büyük onur duyuyoruz.

CEZA HUKUKU adını verdiğimiz bu çalışmamızı hazırlarkenki en önemli kriterimiz, yukarıda adını saydığımız kitaplarımıza yönelik olarak sizlerden gelen yapıcı eleştiriler olmuştur.

Bu bağlamda; kitabımızın Türk Ceza Hukuku Genel Hükümler bölümü hem genişletilmiş hem derinleştirilmiş; Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler bölümümüze yeni suç tipleri eklenmiş ve en önemlisi, 15 Temmuz 2016 tarihinde bizlere yaşatılan acı tecrübenin de bir sonucu olarak, ÖSYM’nin bu konuda soru sorma ihtimaline binaen, kitabımıza “Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar” bölümü dahil edilmiş; Ceza Muhakemesi Hukuku bölümümüze ilişkin olarak da 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra yürürlüğe giren Olağanüstü Hal Kanun Hükmünde Kararnamelerinin önemli gördüğümüz kısımları tablolar hâlinde kitabımızda yer bulmuş, söz konusu kanun hükmünde kararnamelerle mevzuatımızda yapılan değişiklikler de belirtilmiştir.

Kitabımızın temel amacı tabidir ki sizleri sınava hazırlamak olup, bu amaç doğrultusunda CEZA HUKUKU konusu anlaşılır kılınmaya ve eğlenceli hâle getirilmeye çalışılmıştır. Bu bağlamda; kitabımızda farklı birçok tabloya, yer yer matematiksel formüllere dahi yer verilmiştir. Kitabımızın bu anlamdaki en önemli yeniliği ise bizce, daha önce yine ilk defa tarafımızdan uygulanmış olan, konu pekiştiricili karekodlu video uygulaması olmuştur. Bu sayede sizlere, tekdüze yazı okumak yerine, dikkatinizin dağılmasını engelleyecek karekodlar kitabın ilgili yerlerine konularak, okunan konunun dizi film ve sinema filmlerden alınmış sah- nelerinin izlenmesi fırsatı sunulmuştur.

Söz konusu videoların izlenmemesi durumunun konunun anlaşılırlığına hiçbir etkisi yoktur. Karekodların okunması için tavsiye ettiğimiz program ise “QR Code Reader” isimli programdır.

Ayrıca çalışmamızı ortaya koyarken sürekli gözönünde bulundurduğumuz bir husus da bu kitabın, bir SINAVA HAZIRLIK KİTABI olduğudur. İşte bu nedenle, tarafımızdan gereksiz gördüğümüz ayrıntılara girmekten sürekli kaçınılmış, sınav adına gereksiz olarak değerlendirdiği- miz bilgilere yer verilmemiş, böylece 1000 sayfada CEZA HUKUKU’nu yeri geldiğinde ezberleyerek ancak ağırlıklı olarak öğrenerek HALLETMENİZ amaçlanmıştır.

Başka bir ifadeyle ve biraz da iddialı olarak belirtmemiz gerekirse, bu 1000 sayfayı bitirdiğinizde sınavda CEZA HUKUKU’ndan soru kaçırmanız mucizelere bağlı olacaktır.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

“Savaş Yayınları Ceza Hukuku Altın Seri” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargo & Teslimat

Sürat Kargo ile 75 TL ve üzeri siparişlerde kargonuz bizden. Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 5 TL kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.

Ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.