Plandan Uygulamaya Öğretim

18,50 TL
13,57 TL KDV Dahil
%27indirimli
STOK KODU
:
9786051570952
KAZANCINIZ
:
4,93 TL
PARA PUAN
:
678.5 PUAN
SAYFA SAYISI
:
278
KİTAP EBATI
:
16x24 cm.
KARGO ÜCRETİ
:
7 ₺
STOK DURUMU
:
KARGOYA VERİLİŞ SÜRESİ En geç 1 - 3 iş günü içinde seçilen kargo firmasına teslim edilecektir.
Hemen paylaş!
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Plandan Uygulamaya Öğretim

  YAZAR: Mürüvvet Bilen
  Sayfa Sayısı : 278
  ISBN : 9786051570952
  Ebat : 16x24

  Öğrenme, öğretimin katkısıyla, desteği ile gerçekleşir. Bu ikisi, birbirinin varlığıyla var olan, eğitimin vazgeçilmez iki unsurudur. Bu nedenle, nerede birine bir şey öğretmek istenirse orada öğretimi sağlayıcı bazı etkinliklere başvurulur. Eğitim durumlarının kapsamı içinde düşündüğümüz bu öğretim etkinlikleri, öğrencinin öğrenmesini sağlamak ya da kolaylaştırmak a-macıyla işe koşulan etkinliklerdir. Bu etkinliklerin başka bir deyişle yöntemin işe koşulabilmesi için sırayla, eğitim hedeflerinin belirlenmesi, davranışsal tanımlarının yapılması ve davranışları kazandırıcı eğitim durumlarının düzenlenmesi gerekmektedir.

  Öğretmenin, eğitimsel yaşantıları plânlarken, bunları öğrencilerine nasıl ulaştıracağını da belirlemesinin gerektiği düşünülürse, başarıya ulaşmak için, öğretim yolu olarak ifade edebileceğimiz yöntemin, uygun seçilip düzenlenmesinin ve uygulanmasının önemi daha iyi görülebilir.

  Bu noktadan hareketle bu çalışmada, plânlamadan uygulamaya ve değerlendirmeye doğru ilerleyen öğretimi gerçekleştirmek için gerekli aşamalar ele alınmaya çalışılmıştır. Yeni eğitim programında yer alan İhtiyaç Analizi, Drama, içerik Seçimi ve Düzenleme, Eğitimde Ölçme- Değerlendirme ve not verme konuları kitabın 6. genişletilmiş baskısına eklenmiştir.

  Ayrıca, etkili öğretim için gerekli etkinliklere ilişkin bir araştırma yapılmıştır. Söz konusu araştırmada, öğrencilerin Öğrenmesini sağlayan ya da ko-lavlaştıran öğretim etkinliklerini öğretmenlerin ne kadarının ve bu etkinliklerin öğrencinin öğrenmesini ne ölçüde kolaylaştırdığı araştırılmıştır. Ayrıca, öğrencinin bir konuyu kendi kendine öğrenmek durumunda kaldığında başvurduğu yolların onun bireysel olarak öğrenme yolunu göstereceği varsayımından hareketle ve elde edilen bilgileri düzenlenecek eğitim durumunda kullanmak amacıyla, öğrencilerin başvurdukları öğrenme yolları belirlenmeye çalışılmıştır.

  Kitabın hazırlamşı sırasında yardım ve desteğini esirgemeyen Sayın Prof. Dr. Nurettin FİDAN`a, Prof. Dr. Nuray SENEMOĞLU` na, Yrd. Doç. Dr. Mukaddes ERDEM`e, Dr. Tülay ÜSTÜNDAĞ ve Mehmet KARA` ya teşekkürlerimi sunarım.

  Kitabın kapağını ve dizgisini büyük bir titizlik ve zevkle yapan Güzel Sanatlar Fakültesi, Yrd. Doç. Dr. Sayım Serap YASA` ya teşekkürü borç bilirim.

  Öğretmenliği meslek edinen herkese yardımcı olması umuduyla...

  Saygılar, Sunarım.

  Prof. Dr. Mürüvvet BİLEN

  Basım Tarihi
  Baskı Sayısı
  Sayfa Sayısı 278
  Kitap Ebatı 16x24
  Cilt / Kağıt
  Boyutlar(cm)
  :
  16 x 24 x 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.