Savaş Yayınları 2017 Beşi Bir Yerde Kaymakamlık Sınavı Seti

255,00 TL
191,25 TL KDV Dahil
%25indirimli
STOK KODU
:
9786051111178
KAZANCINIZ
:
63,75 TL
PARA PUAN
:
9562.5 PUAN
KARGO ÜCRETİ
:
Ücretsiz Kargo
STOK DURUMU
:
Stok tükendi
KARGOYA VERİLİŞ SÜRESİ En geç 1 - 3 iş günü içinde seçilen kargo firmasına teslim edilecektir.
Hemen paylaş!
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Yazar:Ahmet Nohutçu, Mehmet Dikkaya, Mehmet Yıldırım, Ahmet Gazi Kaya
  Ebat:16x24
  Sayfa Sayısı: Set

  Beşi Bir Yerde Kaymakamlık Sınavı Seti 2017

  Kaymakamlık Kampı Konu Anlatımlı - Ahmet Nohutçu, Ahmet Gazi Kaya 2017
  K.A.S. Kaymakamlık Sınavı Soru Bankası Açık Uçlu Sorular - Ahmet Nohutçu 2017
  K.A.S. Kaymakamlık Sınavı İktisat Açık Uçlu Soru Bankası - Özgür Özcan 2017
  K.A.S. Kaymakamlık Sınavı Dönüşüm Çıkmış Sorulardan Dönüştürülmüş Açık Uçlu Sorular - Mehmet Yıldırım
  K.A.S. Kaymakamlık Sınavı Açık Uçlu Tamamı Çözümlü 12 Deneme - Savaş Yayınları 2017
   
  2017 KAYMAKAMLIK SINAV TARİHİ

  Arkadaşlarım, 
  Grubumuzda başa tutturulan 4 Haziran tarihli paylaşımımda önümüzdeki Ağustos-Ekim bandında 100 kişilik alımın olacağı bir kaymakamlık sınavının olacağını belirtmiştim.
  Bu kapsamda 9 Eylül Cumartesi günü 100 kişilik bir kaymakam adaylığı sınavının açıklanma olasılığı kuvvetle bir ihtimal olarak belirdi.
  Bu çerçevede çalışmalarınızı planlamanızı, yoğunlaştırmanızı, sistematize etmenizi tavsiye ediyorum.
  Şimdiden başarılar ve kolaylıklar dilerim...
  NOT: Bu bağlamda en çok sorulan sorulardan birine açıklama getirmek istiyorum. Şu an kaymakamlık sınavlarına yönelik kaynaklarımın yeni baskısı için bir çalışmamız bulunmuyor. Sınava yönelik ilgili tüm kitap, set, soru bankası vb kaynaklarımın son baskıları OHAL KHK'larının getirdiği yenilikler dahil tüm güncel gelişmeleri kapsıyor. 
  KHK KAYMAKAMLIK grubumuzun başına tutturduğum 4 Haziran tarihli gönderimde de belirttiğim üzere sadece Anayasa Hukuku ile ilgili 16 Nisan 2017 referandumuyla aynı tarihte yürürlüğe giren anayasa değişikliklerini bilmeniz gerekmektedir. Bunları içeren dosyamı da bu grubumuzda dosyalar kısmında ekledim. Buradaki içeriği bilmeniz yeterli olacaktır.
  Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU
  4 Haziran Tarihli Paylaşımım:


  2017 KAYMAKAMLIK SINAVI
  VARAN 1: SINAV TARİHİ, ALIM SAYISI, KAYMAKAMLIK KAYNAKLARININ GÜNCELLİĞİ ÜZERİNE

  KHK KAYMAKAMLIK grubu üyesi genç arkadaşlarım,
  2017 Kaymakamlık sınavı için çalışma maratonunu bugün itibariyle başlatıyorum.
  Bu bağlamda, geçen sene Haziran-2016 başında kurduğum grubumuzu tekrar canlandırma zamanı geldi.
  Önümüzdeki sonbaharda en az 100 kişilik bir alımın olacağı kaymakamlık sınavı yapılacak. Şu an tarih kesinleşmemekle beraber, Ağustos-Ekim bandında sınavın olacağı öngörülüyor.
  Kaymakamlık sınavının 2 aylık ciddi, disiplinli, sistemli ve düzenli çalışma ile kazanılabileceği gerçeğinden hareketle, doğru kaynaklardan zamanında, usulünce ve yeteri kadar çalışmaya başlamanın tam sırası.
  Bu çerçevede en çok gelen soru, mevzuat değişikliği nedeniyle elinizdeki veya şu an satışta olan kaynaklardan çalışmanın doğru olup olmayacağı tereddüdünde yoğunlaşıyor.
  Arkadaşlarım, kaymakamlık sınavı kapsamında değişiklik ancak sınavın kapsamındaki üç adet hukuk dersinde, yani Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İnsan Hakları ve Demokratikleşme alanlarında olabilir.
  Bunlardan en çok sizi tereddüde düşüren Anayasa Hukuku dersi olacaktır. Malum-u aliniz, 16 Nisan 2017 referandumuyla Anayasamızda başta hükümet modeli olmak üzere çok ciddi bazı değişiklikler öngörüldü. Ancak bu değişikliklerin çok küçük bir kısmı 16 Nisan günü yürürlüğe girdi. Asıl hayati değişiklikler ilk milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin beraber yapılacağı 2019 yılında yürürlüğe girecek. Dolayısıyla yürürlüğe giren kısmi değişiklikleri bilmek kaydıyla elinizdeki Anayasa Hukuku kitaplarını gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. Zaten 21-28 Mayıs 2017’de yapılan KPSS ve 3 Haziran 2017’de yapılan Adli Hâkimlik sınavında sorulan toplam 30 civarında Anayasa Hukuku sorusu da bu yargımı doğrular nitelikte. Hatta bu 30 soru arasında 16 Nisan 2017’de yürürlüğe giren hükümlerden bile soru gelmedi. Peki, yürürlüğe girenler hangileri diyecek olursanız, bu konuda 16 Nisan 2017’de yürürlüğe giren ve ilk yapılacak seçimlerle yürürlüğe girecek hükümleri çok somut ve net biçimde şematik olarak anlatan bilgi notumu içeren dosyayı, KHK KAYMAKAMLIK grubumuzun dosyalar kısmında bugün tekrar paylaşıyorum. 
  İdare Hukukunda ise Olağanüstü Hal bağlamında, 2016 yılının Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında çıkan OHAL KHK’ları ile bir takım önemli değişiklikler oldu. 2016 Ekim sonrası çıkan OHAL KHK’larında İdare Hukukunu etkileyen ciddi bir değişiklik ya da yenilik mevzu bahis değildir. Binaenaleyh, elinizde 2016 Ekim ve sonrası İdare Hukuku kaynaklarını gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. 
  Bu bağlamda koordinatörü olduğum 2016’nın sonunda basılan ve üzerinde 2017 basım tarihi bulunan KAYMAKAMLIK KAMPI kitabımı, ya da müstakilen basılan İDARE HUKUKU kitabımın 20. Baskısını, KANUNNAME kitabımın 9. Baskısını, ANAYASA HUKUKU kitabımın 14. Baskısını gönül rahatlığıyla çalışmaya başlayabilirsiniz. Bahsi geçen basımlardan sonra İdare Hukukunda sınavlara yansıyacak bir değişiklik bulunmamaktadır. (Bu arada şunu da belirteyim ki, 21-28 Mayıs KPSS ile 3 Haziran Adli Hâkimlik sınavındaki hiçbir OHAL KHK’larının getirdiği değişiklikleri içeren hiçbir İdare Hukuku sorusu sorulmadı.)
  Nihayet İnsan Hakları ve Demokratikleşme dersiyle ilgili olarak, bu konuda Kaymakam kardeşim Ahmet Gazi Kaya ile beraber hazırladığım İnsan Hakları ve Demokratikleşme ile ilgili gerek konu anlatımı kitabımızda, gerekse İnsan Hakları ile ilgili 500 civarında açık uçlu sorunun yer aldığı soru bankamızda güncelliğini yitiren hiçbir konu ya da soru bulunmamaktadır.
  Son olarak, yine Ahmet Gazi Kaya kardeşimle beraber hazırladığımız KAS Açık Uçlu Soru Bankamızın son 5. Baskısında yer alan sorular, yukarıda bahsettiğim 16 Nisan 2017’de yürürlüğe giren Anayasa Hukukundaki dar kapsamlı değişiklikler göz önünde bulundurulmak kaydıyla sorunsuz çözülmeye devam edilebilir.
  Kaymakamlık mesleği adayı genç arkadaşlarım,
  Kaymakamlık sınav maratonu başlamıştır. Hayırlı ve uğurlu olsun inşallah…
  Bundan sonraki günlerde sınavın kapsamı, konuları ve çalışılacak kaynaklar hakkında bu grubumda güncel düzenli bilgilendirmelere devam edeceğim.
  Başarı dileklerimle….
  Hamiş: Grubumuzda dün Can Çelik, bugün de Burhan Gülgönül Burhan kardeşlerimin Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) mezunu adayların kaymakamlık mesleğine alınmamaları konusunda yazdığı her cümleye katılıyor ve destekliyorum. İçişleri Bakanlığı mensuplarının AÖF mezunlarının mülakatta başarılı sayılmamaları yönünde bir teamül olduğu yönünde beyan ve görüşleri var.
  Bir kere normlar hiyerarşisinde “idari teamül ve tatbikat” Anayasa ve Kanunların çok çok altında yer alıyor. Hukuk devletinde alttaki normlar, hiçbir biçimde yukarıdaki normlara aykırı olamaz. Gerek Anayasamızın “Eşitlik” ilkesini düzenleyen 10. maddesi ve diğer hukuk devletine ilişkin diğer hüküm ve esaslar, gerek 657 sayılı sayılı DMK’nın 3. maddesindeki “liyakat” ilkesi, gerekse diğer tüm yazılı mevzuatımızdaki kanuni idare, hukuk devleti, eşitlik vb. hükümler çerçevesinde, İçişleri Bakanlığı’nın AÖF mezunlarını kaymakamlık mesleğine kabul etmeme “teamülünün” hiçbir hukuki ve kanuni dayanağı bulunmadığı gibi evrensel hukuk normlarına tamamıyla aykırı bir durumdur.
  Türkiyemizde son 30 yıldır nice betonlaşmış kurallar, ahtapot kolları gibi sararak ülkenin gelişimini engelleyen teamüller ve bürokratik vesayet mekanizmaları, hain ve sinsi şebekeler kırıldı, köklerine kibrit suyu döküldü, temizlendi ve temizlenmeye de hala devam ediyor. Benim öğrencilik zamanımda Anakara ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi mezunları dışında hiçbir İİBF mezunu öğrencinin kaymakamlık sınavına girmesi bile kanunen yasaktı. Keza bayan adayların da mesleğe kabulü kanunen mümkün değildi. Başörtülü adayların değil kaymakamlık ya da sıradan bir memurluk, üniversitelerde öğrenci olarak en kutsal hakkı olan eğitim hakkı, kimi zaman dolambaçlı hukuki entrikalarla, kimi zaman yine meşhur “teamüllerle” yasaklanıyordu. Eşitlik ilkesine tamamen aykırı bir biçimde üniversiteye girerken icat edilen “katsayı” düzenlemeleri ve mahkemelerin “katsayı içtihatlarıyla” meslek lisesi mezunlarının pek çok üniversitede eğitim hakkı ellerinden alınmıştı.
  Hepimizin bildiği üzere bu demokratik hukuk devleti olma yolunda ciddi mesafeler kat eden Aziz Türkiyemizde kemikleşmiş, yasaklar, yanlışlar, hukuk dışı uygulamalar, bürokratik vesayet mekanizmaları, ideolojik bağnazlığın sonucu teamüller, içtihatlar, alçak ve sinsi planları tamamen param parça oldu, çöplüğe atıldı ve atılmaya devam ediyor.
  Bu kadar deniz derya geçtikten sonra, AÖF mezunlarının kaymakamlık mesleğine kabul edilmeme “teamülü” deresinin geçilemeyeceği düşünülemez bile. Kamu kurumlarında ve bürokratik işleyişte tek kriter ELA (Ehliyet, Liyakat, Adalet) olması hakikati, hukuk devletinin olmazsa olmaz şartıdır. Binaenaleyh, kaymakamlık mesleğine kabulde hangi üniversite mezunu olduğuna, üniversitesinin ismine, markasına bakılmaksızın eşitlik ve adalet ilkesi zemininde tamamıyla kişisel liyakatine, ehliyetine, makamı temsil yeteneğine, vakarına, ahlakına, vicdanına, aklına, vatanperverliğine, devletine ve milletine aşk derecesinde tutkunluğuna, saygınlığına, ciddiyetine, mesleğin gerektirdiği vasıfları hakkıyla taşıma hususiyetlerini haiz olmasına vb. bakarak alım yapılması hukukun, aklın ve vicdanın gereğidir.
  Bu konuda ben de üstüme düşen vazifeyi yapacağımı, AÖF mezunlarına kaymakamlık mesleğinde uygulanan negatif ayrımcılığın behemehal terkedilmesi hususunu, Devletimizin ve bürokrasinin zirvesinde bulunan inisiyatif kullanabilecek makamlara bizzat resmi ve yazılı başvuracağımı, kişisel temaslarda bulunacağımı beyan, ilan ve taahhüt ediyorum. 
  Türkiye’mizin hukuk devleti yolunda ilerlemesinde karınca misali bir katkım, bu çorbada bir tuzum olsun…
  Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU

  • Baskı Tarihi
  • 2017
  • Baskı Sayısı
  • Mevcut güncel baskıları gönderilir
  • Yayınevi
  • Savaş Yayınevi
  • Yazar
  • Ahmet Nohutçu
  • Sayfa Sayısı
  • Set
  • Ebat
  • 16x24-19x27
  • Cilt
  • --

  Basım Tarihi
  Baskı Sayısı
  Sayfa Sayısı
  Kitap Ebatı
  Cilt / Kağıt
  Boyutlar(cm)
  :
  16 x 24 x 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.