Savaş Yayınları Mülakat Sınavlarına Hazırlık Hukuk Soru Bankası Şubat 2020

70,00 TL
56,00 TL KDV Dahil
%20indirimli
STOK KODU
:
9789757197577
YAZAR
:
Sinan Sakin
KAZANCINIZ
:
14,00 TL
PARA PUAN
:
2800 PUAN
SAYFA SAYISI
:
580
KİTAP EBATI
:
14x20 cm.
KARGO ÜCRETİ
:
Ücretsiz Kargo
STOK DURUMU
:
KARGOYA VERİLİŞ SÜRESİ En geç 1 - 3 iş günü içinde seçilen kargo firmasına teslim edilecektir.
Hemen paylaş!
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Savaş Yayınları Mülakat Sınavlarına Hazırlık Hukuk Soru Bankası Şubat 2020

  Mülakat Sınavlarına Hazırlık Hukuk Soru Bankası

  Sinan Sakin
  1096 Adet Hukuk Sorusu

  Anayasa Hukuku
  İdare Hukuku
  İdarî Yargı Hukuki
  Medenî Hukuk
  Eşya Hukuku
  Miras Hukuku
  Kıymetli Evrak Hukuku
  Ticarî İşletme Hukuku
  Şirketler Hukuku
  Borçlar Hukuku
  Ceza Muhâkemesi Hukuku
  Ceza Genel Hukuku
  Ceza Özel Hukuku
  İcra ve İflâs Hukuku
  Medenî Usul Hukuku

   

  ÖNSÖZ

  “1000 Soru 1000 Cevap Mülâkat El Kitabı” ismiyle başladığımız ve adayları adil bir mülâkat için hazırlamayı amaçladığımız yolculuğumuzda, hem doğru yolda olduğumuz hissiyatını yaşamanın onurunu duyuyor hem de “Mülâkat Sınavlarına Hazırlık Hukuk Soru Bankası” adı altında 13. baskımız ile sizlerin yeniden huzurunda olmanın sevincini yaşıyoruz.

  Değerli arkadaşlar, bu baskımızda, daha önceki baskılarımızda bulunan bütün sorular gözden geçirilmiş, mevzuata uyarlılık sağlama çabasıyla kitabımız güncelleştirilmiş ve yeni sorular eklenmiştir.

  Tıpkı daha önceki baskılarımızda olduğu gibi bu baskıda da mülâkatların yöntemi dikkate alınarak, soru-cevap metodu izlenmiş, ayrıca sorular, özellikle bir konu ayrımına tabi tutulmadan ya da alfabetik bir sıra izlenmeden hazırlanmıştır. Böylece mülâkata hazırlanan adayın, bir konuyla her an karşılaşma ve bu sayede o konuyu her an için güncel tutabilme ihtimali kuvvetlendirilmiştir.

  Buna ilave olarak, çoğu soruda mevzuat hükümlerine de yollama yapılmak suretiyle, adayın mevzuata göz atması istenmiş ve adaya derinlemesine bir çalışma olanağı sağlanmıştır. Zira amacımız, adaylara soruları ezberletmekten ziyade, soruların cevaplarının öğrenilmesini sağlayabilmektir.

  Kitapta yer alan soruların cevaplandırılmasında, yalnızca kitaptaki cevaplarla yetinilmeyip, konuyla ilgili olarak ana kaynaklara, ilgili mevzuat hükümlerine ve hatta imkân bulunması durumunda ilgilinizi çeken konularda emsal içtihatlara bakılmasında büyük fayda olacağı unutulmamalıdır.

  Çünkü mülâkatlarda, sorulan bir sorunun derinlemesine inilerek, o sorudan farklı birkaç soru türetilebilmektedir.

  Öte yandan kitabımızın, yazılı sınavlara hazırlanan adaylar için de son tekrarı yapacakları aşamada, kitapta yer verilen konular dikkate alındığında, faydalı bir kaynak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

  Bu itibarla, daha önceki baskılarımızda yer verdiğimiz birçok sorunun meslek sınavlarında sorulmuş olduğunu önemle hatırlatırız.

  Son olarak şunu da belirtmek isteriz ki kitabımız içinde yer alan kimi bölümlerin başında farklı karikatürler yer almaktadır.

  Bunlara yer vermekteki amacımız ise kitabımıza ilgi düzeyini arttırabilmek ve çalışırken ilginizin dağılmasına engel olabilmektir.

  Bu kapsamda sizlerden de öneri beklediğimizi belirtmek isteriz.

  Daha nice baskılarda yanınızda olmak ve başarılı mülâkatlar geçirerek hak edeceğiniz mesleğe kabul edilmeniz dileklerimle…

  Basım Tarihi
  Baskı Sayısı
  Sayfa Sayısı 580
  Kitap Ebatı 14x20
  Cilt / Kağıt
  Boyutlar(cm)
  :
  14 x 20 x 2
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.