Sözlü Anlatım Üniversiteler İçin Türkçe - 2

23,00 TL
18,40 TL KDV Dahil
%20indirimli
ISBN / BARKOD
:
9786053520832
YAYINEVİ
:
Yargı Yayınevi
KAZANCINIZ
:
4,60 TL
KARGO ÜCRETİ
:
6 ₺
Hemen paylaş!
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

HIZLI TESLİMAT
4 YAYINEVİNDE
AYNI GÜN KARGO
50TL ve ÜZERİ
ÜCRETSİZ KARGO
KAPIDA ÖDEME
KREDİ KARTI 12 TAKSİT
100% GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • EBAT: 19x27
  SAYFA SAYISI: 150
  İçindekiler
  Sözlü Anlatım Üniversiteler İçin Türkçe - 2
  Konuşma ve Dinleme
  Şiir Okuma Teknikleri
  Diğer Sözlü Anlatım Türleri
  Yaratıcı Düşünce
  Sese Dayalı Dil Yanlışlar
  ÖN SÖZ
  Çerçevesi YÖK tarafından oluşturulan ldquo;Türkçe II- Sözlü Anlatımrdquo; dersi programına göre düzenlenmiş elinizdeki Türkçe II-Sözlü Anlatım adlı bu kitap, ldquo;Eğitim Fakülteleri ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarırdquo;nda öğrenim gören öğrenciler için hazırlanmıştır. Bununla birlikte ldquo;etkili konuşmardquo; becerisi kazanmak ya da bu becerisini geliştirmek isteyenler için de bir başvuru özelliği taşımaktadır.
  İnsan, iletişim kuran bir varlıktır. Tarih boyunca çeşitli yollar ve pek çok araçla iletişim ihtiyacını karşılayan insan, iletişimde sadece işlevi değil, sanatı da gözetmiştir. Toplumsal değişim ve dönüşümler, insanın iletişim araçlarını değiştirse de temeldeki yönlendiren, hep aynı kalmıştır.
  Bir toplumun içine doğan her bir insan için ilk iletişim yolu, sözlü anlatımdır. Kişi henüz okuyup yazma öğrenmeden dünyası ve zihni bir dilin içinde şekillenir. Bu iki yönlü bir işlemdir. Şöyle ki kişinin bu süreçte duyduğu ve dinlediği çevre ile zihni şekillenirken onun çevresine sözle verdiği tepkilerle de kişiliği ana çizgilerle ortaya çıkar. Sözlü anlatım, yaygın eğitim kurumlarından önce bu düzeyde de bir öğrenme sürecini haber verir.
  Kişi belli bir eğitim sürecinden geçsin veya geçmesin sözlü anlatım onun çevresiyle iletişimini ve kendini ifade etmesini sağlayan ilk anlatım yoludur. İnsan, bu yolu, ömür boyu öğrenme merakı ile genişletebileceği gibi, bir noktada durarak sınırlı veya dar da tutabilir.
  Yaşadığımız dünya, sınırlı ve dar bir anlatım yolunun hem çevremizi anlamada hem de kendimizi anlatmada yeterli olmadığını ve olamayacağını her fırsatta göstermektedir. Artan kitle iletişim araçları, bilindiği gibi, sözlü anlatımın değerini ve önemini belirginleştirdiği kadar, bu anlatımda pek çok sorunu da beraberinde getirmiştir.
  Kişilerin kendilerini ifade etmede yaşadıkları sorunlar, konuşmanın etkisini zayıflattığı gibi, kişilerin güven duygusunu da zedelemektedir. Özellikle üniversite öğrenimi sürecindeki kişiler, belli bir arkadaş ortamı içinde kaldıkları ve çevreden gelen etkilere daha fazla açık oldukları için sözlü anlatımda ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Türkçe II-Sözlü Anlatım adlı bu kitap, öncelikle YÖKrsquo;ün belirlediği sınırlar içinde yükseköğrenim gençliğinin almakla yükümlü olduğu bir dersi gözetmektedir. Bununla birlikte, kitabın bir ders kitabı olmanın ötesinde bir ufku vardır. YÖKrsquo;ün belirlediği çerçeve program, bu ufukla zenginleştirilmiştir.
  Türkçe II-Sözlü Anlatım adlı bu kitabın yeni baskısında, içerik daha da zenginleştirilecek ve artan iletişim araçları ile bunların getirdiği ilişkiler ağının yansımaları gözetilerek kitap güncelleştirilecektir. Bu bağlamda kitaba ldquo;İletişim ve Dilrdquo;, ldquo;Hazırlıksız ve Hazırlıklı Konuşmalarrdquo;, ldquo;Konuşma Türlerirdquo;, ldquo;İletişim Araçları Doğrultusunda Uygulamalarrdquo; gibi yeni bölümler eklenecek; bu bölüm başlıkları altında günlük konuşma dili, edebicirc; dil, kitle iletişim araçlarında geliştirilen dil ayrıntıları ile değerlendirilecektir. Böylece kitabımız, yeni baskısında hem yükseköğrenim öğrencilerinin ihtiyacını önceden olduğu gibi karşılayacak hem de sözlü anlatımda herkesin ihtiyaç duyduğu bir kaynak olarak belirginleşecektir.
  Hayat boyunca öğrenme sürecinde merakını canlı tutan ve etkili konuşmanın (diksiyonun) önemini fark edip bunu nasıl başaracağını düşünen herkese yararlı olma niyeti taşıyoruz. Kitabımızın yeni baskısında karşılaşmak dileğiylehellip;
ÇOK SATILANLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.