Uluslararası İktisat Teori Politika ve Açık Ekonomi Makro İktisadı

38,00 TL KDV Dahil
ISBN / BARKOD
:
9789758752300
YAYINEVİ
:
İmaj Yayınevi
YAZAR
:
Metin Günday
STOK DURUMU
:
KARGO ÜCRETİ
:
6 ₺
Hemen paylaş!
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

HIZLI TESLİMAT
4 YAYINEVİNDE
AYNI GÜN KARGO
50TL ve ÜZERİ
ÜCRETSİZ KARGO
KAPIDA ÖDEME
KREDİ KARTI 12 TAKSİT
100% GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • EBAT: 19x27
  SAYFA SAYISI: 150
  Konu Başlıkları
  Mutlak Üstünlükler Politikası
  Mukayeseli Üstünlükler Teorisi
  Ticaret Kazancı, Hecksher ndash; Ohlin Modeli
  Ticaret Politikası, Tarife Dışı Ticaret Engelleri
  Döviz Kuru ve Açık Ekonomi Makro İktisadı
  Bu kitap İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde üçüncü veya dördüncü sınıfta okutulan Uluslararası İktisat dersine yönelik yardımcı bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Kitabın amacı, okuyucuya çağdaş uluslararası İktisadın temel çerçevesini sunmaktır.
  Kitap üç kısımdan ibarettir. Birinci kısımda uluslararası ticaretin nedeni nedir sorusunu cevaplandırmaya yönelik bir analiz olan ticaret teorisi incelenecektir (Bölüm 1 - Bölüm 9). Daha sonra hükümetin (serbest) dış ticarete müdahale etmesinin sonuçları nelerdir sorusunu cevaplandırmayı amaçlayan ticaret politikası üzerinde durulacaktır (Bölüm 11 -Bölüm 14). Döviz kuru ve açık ekonomi makro iktisadı başlıklı üçüncü kısımda ise. döviz kurunun nasıl belirlendiği ve hükümetin alternatif kur sistemlerinde izleyebileceği politikaların neler olduğu değerlendirilecektir (Bölüm 15 - Bölüm 25).
  Diğer çalışmalarım gibi bu kitabın hazırlanmasında da en büyük teşekkürü Siyasal Bilgiler Fakültesi`ndeki öğrencilerime borçluyum: Beni çalışmalarımda sürekli destekleyen öğrencilerime çok teşekkür ederim. Meslektaşlarımın bu kitabın hazırlanmasındaki yardımlarını burada şükranla belirtmek isterim. Bu bağlamda kitabın tümünü veya bir kısmını okuyarak değerli önerilerde bulunan Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Şiir Erkök Yılmaz`a, Prof. Dr. Tuba Ongun`a, Doç. Dr. Selahattin Togay`a, Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Emine Bilgili`ye, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yalçın Karatepe`ye, İktisat Bölümü Araştırma Görevlisi Umut Öneş`e ve Özge Başkurt`a ve İktisat Bölümü doktora öğrencilerinden Alper Demir`e teşekkür ederim. Ayrıca kitaptaki şekilleri çizen ve kitabı yayma hazırlayan İmaj Yayınevi`den Osman Aktaş`a ilgi ve dikkatinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Sevapları İktisat teorisine katkıda bulunan bilim adamlarına, tüm hataları ise bana ait olan bu kitaba yönelik çalışmalarımı ilgi ve sabırla destekleyen eşim İnci`ye de gibi teşekkür borçluyum
Benzer Ürünler
ÇOK SATILANLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.